Okan Buruk’tan, Amrabat ve Rafa Silva açıklaması!

Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk, geride kalan sezona ve yeni sezon planlamasına ilişkin DHA’ya açıklamalarda bulundu.

İşte Okan Buruk’un açıklamaları:

“Geçen sene inanılmaz bir yarış oldu. Fenerbahçe’ye “99 puan alacaksınız ama ikinci olacaksınız’ deseler inanmazlardı. İki takımın da hakkını vermek gerekiyor. Galatasaray hep kazanan takımdır. Bu tür son virajları hep konsantre bir şekilde dönen takımdır. İnşallah seneye de mayıs bizim olacak.”

“ŞAMPİYON OLMADAN ŞAMPİYONLUK KUTLAYAN TAKIMLAR GÖRDÜK”

“Çok uzun sene şampiyon olmayan bir takım şampiyon olsa kutlaması çok daha farklı olurdu. Şampiyon olmadan da kutlayan takımlar görüyorsunuz. Bu sene çok iyi hocalar geldi, Mourinho ve Van Bronckhorst gibi. Bu kadar iyi hocaların bir arada olduğu lig.”

“REKORLARA DOYAMADIK”

“Ligde tarihi bir rekor kırdık. Rekorlara doyamadık. Bu iyi bir şey mi bilmiyorum ama hatta topu en çok direkten dönen takım rekorunu da kırdık.”

“MOURINHO İÇİN ÖNEMLİ BİR DENEYİM OLACAK” 

“Mourinho ile tanışıklığım yok. Ülke futboluna önemli katkı sağlayacak biri. Benim için karşı takımın hocası çok fark etmiyor. Mourinho uzun yıllar şampiyonluğa oynamış takımda çalışmadı. Onun için de önemli deneyim olacak. Yeni ülke, yeni takım… Avrupa’da 2 final oynadı. Son 5 seneye bakınca Avrupa’da önemli başarısı var. Lige önemli bir hava getirecek. Ne diyelim, önemli ve sürpriz bir karakter. Ne zaman, nerede, ne yapacağı belli olmayan bir karakter. Ülke için önemli bir transfer oldu.”

“SERGIO OLIVEIRA’YA O ANDA VERMEM GEREKEN TEPKİYİ VERDİM”

“Sergio ile büyük bir şey yaşamadık aslında. O anda takım içerisinde vermem gereken tepkiyi verdim. Bir süre bizle olmadı. Sezonun son maçında oynadı. Sergio’yu çok severim, değer veririm. Ufak tefek duygusal tepkiler olabiliyor. Doğru şekilde yönetip örnek verecek şeyleri göstermeniz gerekiyor.”

“KEREM AKTÜRKOĞLU’NUN KALMASINI İSTİYORUM” 

“Kerem Aktürkoğlu’nun kalmasını çok isterim ama gelecek teklifler ve kendisinin kararı da önemli. Transferle ilgili Kerem’in ne istediği, Galatasaray’ın ne istediği önemli olacak. Benim hoca olarak isteğim tabii ki takımda kalması. Galatasaray olarak gelecek tekliflere bakacağız.”

“DAVİNSON VE NELSSON’U SATMA NİYETİMİZ YOK”

“Bizim oyuncu satmaya niyetimiz yok. Davinson mu yoksa Nelsson mu satılacak diye konuşuyorlar. Biz oyuncu satmaya değil, almaya çalışıyoruz. Düşüncemiz bir an önce tranferleri yapmak. 3 değerli stoperimiz var ve onları bir arada tutmamızın başarımızdaki rolü çok büyük. Bizim oyuncu satma gibi bir niyetimiz yok. Hem Davinson hem Nelsson hem de Abdülkerim bizimle olacak. Ama astronomik bir teklif gelirse onu da başkanımız değerlendirecek”

“ÖNCELİK SAĞ BEK, SONRA ORTA SAHA, FORVET”

“Lig daha yeni bitti. Serbest oyuncuları kadronuza katmak daha kolay oluyor. 5 büyük ligin dışına oyuncu getirmek çok zor bir şey. Çok istiyorsunuz oyuncuyu ama oyuncu Türkiye’ye gelmek istemiyor. Bir de Suudi Arabistan var tabii… Oyunculara gelen astronomik rakamlar bizim için transferleri zorlaştırdı. Birçok oyuncuyla görüşüyoruz, en önemlisi oyuncuları kampa yetiştirmek. En iyi oyuncuları almak istiyoruz. Kimse merak etmesin.En büyük önceliğimiz sağ bek, şu anda sağ bekimiz yok. Orta saha ve forvet de düşünüyoruz ama öncelik sağ bek.”

“SOFYAN AMRABAT İLE GEÇEN SENE GÖRÜŞTÜK”

“Amrabat ile görüşmedim. Geçen sene görüşmüştüm, son anda Manchester United’a gitti. Önemli bir oyuncu, Avrupa’da fiyatlar uçtu. Kimi sorsanız 20-25-35… Oyuncu fiyatları 2-3 katına çıktı şu anda.”

“RAFA SİLVA’NIN ÇOK TALİBİ VAR”

“Rafa Silva serbest olduğu için çok fazla talibi var ve astronomik rakamlar isteniyor. Şu anda kesinlikle bizim gündemimizde değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir